Mieszkanie

Mieszkania socjalne są powszechne. Około 30% holenderskich rodzin mieszka w wynajmowanych kwaterach. Czynsze w sektorze prywatnym są wysokie, ponieważ popyt jest większy niż dostępne domy. To powód, dla którego młodzi ludzie żyją obecnie z rodzicami w wieku dwudziestu kilku lat, lub nadal dzielą mieszkanie ze swoimi kolegami-studentami po ukończeniu szkoły.

 

 

Szczęście

Holandia to świetne miejsce do życia. Holendrzy należą do najszczęśliwszych ludzi na świecie. Mają silną kulturę i są zorientowani na rodzinę. Lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, ale jednocześnie poświęcają dużo czasu i wysiłku, aby ich domy były przytulne. Holendrzy lubią imprezy i celebrują wiele świąt, takich jak urodziny króla, karnawał, energicznie wspierają swoją piłkarską drużynę narodową w każdym meczu. Są przyjaźni, ale też bezpośredni, ponieważ mają naturalną skłonność do bycia uczciwym.

Tolerancja

Holendrzy wykazują dużą tolerancję wobec imigracji i są dobrze znani z przyjmowania imigrantów z otwartymi ramionami. Zaczęło się to w latach 60. XX wieku w Holandii po II wojnie światowej, kiedy rząd zwerbował pracowników migrujących z Turcji i Maroka, aby pomóc w odbudowie holenderskiej gospodarki. Obecnie obserwujemy podobny trend. Holenderskie firmy potrzebują coraz więcej pracowników z innych krajów UE, aby nadążyć za popytem na produkcję. Dlatego teraz obserwujemy duży napływ ludzi z Polski, Rumunii, krajów bałtyckich, Hiszpanii i Portugalii do Holandii.

Rowery

Zaledwie kilka minut po przyjeździe do Holandii, zauważysz że wszędzie są rowery! Holendrzy używają swoich rowerów naprawdę zawsze i wszędzie; do pracy, do lekarza, supermarketu, kiedy wychodzą na spotkanie z przyjaciółmi, a nawet na bardziej formalne okazje, takie jak wesela czy do opery. Dlaczego więc też nie spróbujesz? Wskocz na rower i baw się dobrze!